Par mums

Grupas “Rāmi Riti” radošā darbība aizsākās 2014.gadā, apvienojoties mūziķiem no dažādiem muzikāliem projektiem ar vienojošo pavedienu – mīlestību uz tautasdziesmu. Katra dainu virtenīte, kura tiek izcelta saulītē, izdziedāta, kopīgi saspēlēta, tiek izauklēta caur mūziķu sirdīm, sajūtām, noskaņām un katra grupas dalībnieka muzikālās izteiksmes veidu. 

“Rāmi Riti” sastāvu veido pieci mūziķi: Inese Kozuliņa (balss un kokle); Mārtiņš Miļevskis (balss; taustiņi, perkusijas); Alisa Klimanska (flautas, balss); Ivars Štubis (ģitāra, balss), Kalvis Vītols (balss, dūdas, ukulele, perkusijas). Lielajos koncertprojektos "Rāmi Riti" skanējumu kuplina vēl divas brīnišķīgas mūziķes - Undīne Balode (čells) un  Zane Sniķere (kokle). 

Grupa ir izdevusi piecus studijas albumus: “Visapkārt Saule teka” (2015); “Saules rīti, Dieva rīti” (2017); “Rotājiesi, tu Saulīte” (2019), “Sudrabiņu sijādam`” (2021) un "Zin Dieviņis, zin Laimiņa" (2023). 

Grupas muzikālo vēstījumu veido Ineses Kozuliņas rūpīgi izvēlētās, atlasītās dainas un sakomponētās melodijas, tomēr kopējo "Rāmi Riti"  dziesmu skanējumu rada katra grupas dalībnieka iekšējā dzirksts, spēlētais instruments un izteiksme mūzikā un kopīgi saspēlētās dziesmu aranžijas.  “Rāmi Riti” mūzika skar un veldzē dvēseli, dziedina un rada klausītājā impulsu vērst skatu iekšup, smelt spēku mūsu dainās, latviskajā dzīvesziņas kodolā un dzīvot saskaņā ar katra paša dziļāko būtību un saskanībā ar visu, kas apkārt.

“Man tautasdziesmas vienmēr bijušas neatņemama dzīves zināšanas daļa. Vēl jo vairāk esmu laimīga  izlasīt no dainām pašas dziļākās, svētākās, nozīmīgākās un tās izdziedāt.” (Inese Kozuliņa)